Láska za lásku

Autor: Zuzana Halabuková | 22.12.2017 o 22:16 | Karma článku: 1,51 | Prečítané:  258x

Deravé srdcia, prestrelené opitým šípom. Nepreliečené, sčernané, bez citu a chuti skúšať to opäť. Život je boj...ktorý už nikto nechce bojovať. 

Vymieňame "lásku" za "lásku". Zamieňame ju s chvíľou potešenia, náhodnými stretnutiami bez pokračovaní... Tam, kde majú byť dvaja, prichádzajú tretí. A my ich nechávame narúšať niečo tak krehké ako je dôvera. Deťom ukazujeme ako už nič nefunguje, nepokračuje, končí v zárodku.

Virtuálny svet kradne realitu slnečných dní. Nestretávame sa, nerozprávame sa. Mlčíme so svojou bolesťou a kopeme si domienky. Zožierame sa tým, čo bolo a čo by mohlo byť. Lipneme na nie(k)(č)om, čo nám nepatrí.

Stretávame ľudí, ktorí nám nemajú čo dať, len vziať (?). Nehľadáme seba, ale odrazy toho, čím si myslíme, že sme. Robíme chyby, ktoré opakujeme. Strácame seba, vzdávame sa podstaty, meníme sa v obraz, ktorý chce ten druhý vidieť. Blúdime v tme a márne hľadáme svetlo.

Nevieme byť sami, a preto sme radšej s niekým. Kopeme, ale jama je už hlboká. Tečie do nej voda a my zisťujeme, že stačí už len málo a utopíme sa. Záchranné koleso sme nechali tam, kde sme odložili náhradnú lopatu. A nad jamou nestojí nikto, kto by nám ho hodil.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odsúdení na reprodukciu. Bez lásky a puta k tomu druhému. Budeme budovať domy, v ktorých budú žiť ľudia bez citu. Pracovať od rána do súmraku a zbierať majetok. Sedieť v celom tom prepychu a počítať umelé bohatstvo. Budeme rozprávať klamstvá, ktoré nikoho nezasiahnu. Rozprávať o budúcnosti, ktorú nikdy nechceme zažiť.

Nebudeme cítiť samotu a potrebu teplého objatia. Budeme vymieňať nefunkčné za polofunkčné. Narušené vyhodíme a kúpime si nové.

Naučíme sa nedýchať s prírodou. Necítiť prvú jarnú trávu na bosých nohách. Nepočuť jednoduchosť vtáčieho spevu. Necítiť nekonečnosť prítomnosti. Zastavíme svet a budeme ho pretáčať do momentov, v ktorých je všetko prosté a bez bolesti, ktorú necítime.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A keď sa vrátime na zem... postavíme sa tam, kde stálo a bude stát mnoho ďaľších, a uvedomíme si, že bolesť nás nedonúti prestať dýchať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Jednota ako zničujúci princíp (píše Michal Havran)

Masa musí zlomiť jednotlivca.

Autorská strana Zuzany Kepplovej

Kde by Európania chceli byť pochovaní

Debata o tom, kým sa cítime, vynecháva otázku smrti.

DOMOV

Fico v dueli so Sulíkom: Váš konkurent nie je Smer

Sulík pripomínal Ficovi minulé výroky.


Už ste čítali?