Láska za lásku

Autor: Zuzana Halabuková | 22.12.2017 o 22:16 | Karma článku: 1,51 | Prečítané:  220x

Deravé srdcia, prestrelené opitým šípom. Nepreliečené, sčernané, bez citu a chuti skúšať to opäť. Život je boj...ktorý už nikto nechce bojovať. 

Vymieňame "lásku" za "lásku". Zamieňame ju s chvíľou potešenia, náhodnými stretnutiami bez pokračovaní... Tam, kde majú byť dvaja, prichádzajú tretí. A my ich nechávame narúšať niečo tak krehké ako je dôvera. Deťom ukazujeme ako už nič nefunguje, nepokračuje, končí v zárodku.

Virtuálny svet kradne realitu slnečných dní. Nestretávame sa, nerozprávame sa. Mlčíme so svojou bolesťou a kopeme si domienky. Zožierame sa tým, čo bolo a čo by mohlo byť. Lipneme na nie(k)(č)om, čo nám nepatrí.

Stretávame ľudí, ktorí nám nemajú čo dať, len vziať (?). Nehľadáme seba, ale odrazy toho, čím si myslíme, že sme. Robíme chyby, ktoré opakujeme. Strácame seba, vzdávame sa podstaty, meníme sa v obraz, ktorý chce ten druhý vidieť. Blúdime v tme a márne hľadáme svetlo.

Nevieme byť sami, a preto sme radšej s niekým. Kopeme, ale jama je už hlboká. Tečie do nej voda a my zisťujeme, že stačí už len málo a utopíme sa. Záchranné koleso sme nechali tam, kde sme odložili náhradnú lopatu. A nad jamou nestojí nikto, kto by nám ho hodil.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odsúdení na reprodukciu. Bez lásky a puta k tomu druhému. Budeme budovať domy, v ktorých budú žiť ľudia bez citu. Pracovať od rána do súmraku a zbierať majetok. Sedieť v celom tom prepychu a počítať umelé bohatstvo. Budeme rozprávať klamstvá, ktoré nikoho nezasiahnu. Rozprávať o budúcnosti, ktorú nikdy nechceme zažiť.

Nebudeme cítiť samotu a potrebu teplého objatia. Budeme vymieňať nefunkčné za polofunkčné. Narušené vyhodíme a kúpime si nové.

Naučíme sa nedýchať s prírodou. Necítiť prvú jarnú trávu na bosých nohách. Nepočuť jednoduchosť vtáčieho spevu. Necítiť nekonečnosť prítomnosti. Zastavíme svet a budeme ho pretáčať do momentov, v ktorých je všetko prosté a bez bolesti, ktorú necítime.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A keď sa vrátime na zem... postavíme sa tam, kde stálo a bude stát mnoho ďaľších, a uvedomíme si, že bolesť nás nedonúti prestať dýchať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nezabudnite, komunisti už raz na Slovensku prevrat urobili

Situácia v tých kritických dňoch bola trochu iná, než v českých krajinách.

Dnes píše Jaroslav Rumpli

Zákaz smrti do preambuly

Smrť je hnusoba. Okrem iného spôsobuje, že nahonobené majetky akosi nie je možné užívať si donekonečna.


Už ste čítali?